2 logo erasmus 730

„Czysta energia dla Europejczyków”

W maju 2018 roku grupa 16 uczniów klas III CT i IV CT o kierunku energetyka odnawialna pod opieką 2 nauczycielek wyjechała na praktyki zawodowe w szkole SAFA w Sewilli. Praktyki skupiały się na zagadnieniach związanych z energetyką solarną i odnawialnymi źródłami energii.

Uczestnicy praktyk doskonalili swoje umiejętności dotyczące projektowania, montażu i eksploatacji paneli słonecznych oraz brali udział w kursie języka hiszpańskiego. W ramach praktyk wykonali instalację elektryczną i wodną z wykorzystaniem paneli słonecznych w budynkach drewnianych usytuowanych na dachu szkoły. Dokonali też obliczeń dotyczących wydajności paneli słonecznych wykorzystując specjalny program komputerowy, narysowali projekt instalacji w programie AutoCAD oraz zwiedzili zainstalowaną na dachu szkoły elektrownię słoneczną. Uczniowie mieli okazję doświadczyć jak wygląda hiszpańska kuchnia i południowy styl życia.

W wolnym czasie uczestnicy wyjechali na wycieczkę do Malagi, połączoną z plażowaniem nad Morzem Śródziemnym na słynnej plaży Malaqueta. Mieli też okazję  zwiedzić Sewillę pieszo i na rowerach, zachwycić się Placem Hiszpańskim, odwiedzić arenę walk byków, Katedrę i Alcazar, a w ramach wycieczki zawodowej zobaczyć elektrociepłownię solarną.  Mieli też okazję spróbować tapas – typowych przekąsek hiszpańskich oraz lokalnej wiosennej specjalności - ślimaków.
Na zakończenie praktyk każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem zdobytych umiejętności oraz świadectwo odbycia kursu języka hiszpańskiego.

Sewilla 2018

Program operacyjny województwa śląskiego na lata 2014-2020

Przeczytaj