2 logo erasmus 730

„Mistrzowie budownictwa i architektury krajobrazu” – Frankfurt 2017

W 2017 roku do Frankfurtu wyjechali technicy budownictwa i po raz pierwszy technicy architektury krajobrazu. 32 uczniów szkoliło się w Centrum Szkolenia Zakładu Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą. Program stażu opracowano z wykorzystaniem systemu ECVET - europejskiego system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (European Credit System for Vocational Education and Training). Tematem projektu była nauka wykonywania konstrukcji ciesielskich oraz prowadzenie prac brukarskich. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie szkolili się w świetnie wyposażonych warsztatach i mieszkali w internacie zlokalizowanym w sąsiedztwie ośrodka. Na zakończenie praktyk, po zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymali certyfikaty

W wolnym czasie uczniowie odbyli wycieczką do Berlina oraz na Wyspę Tropikalną, zwiedzili Frankfurt nad Odrą i Słubice, wybrali się na basen, kręgle i do ogrodu botanicznego

Dodatkową niespodzianką była zrealizowana we wrześniu 2017 roku wycieczka dydaktyczna do zakopanego
i Krakowa

Zapraszamy na Facebook'a

Frankfurt 2017

Program operacyjny województwa śląskiego na lata 2014-2020

Przeczytaj