„Energetyka solarna- jasne jak słońce” –Sewilla 2016

W sierpniu 2016 roku grupa 16 osób wyjechała na praktyki zawodowe w szkole SAFA w Sewilli. Praktyki skupiały się na zagadnieniach związanych z energetyką solarną i odnawialnymi źródłami energii a uczestnikami byli uczniowie klas IIIcT i IVcT o kierunku energetyka odnawialna
Uczestnicy praktyk doskonalili swoje umiejętności dotyczące projektowania, montażu i eksploatacji paneli słonecznych oraz brali udział w kursie języka hiszpańskiego. W ramach praktyk wykonali instalację elektryczną i wodną z wykorzystaniem paneli słonecznych w budynkach drewnianych usytuowanych na dachu szkoły. Dokonali też obliczeń dotyczących wydajności paneli słonecznych wykorzystując specjalny program komputerowy, narysowali projekt instalacji w programie AutoCAD oraz zwiedzili zainstalowaną na dachu szkoły elektrownię słoneczną. Uczniowie mieli okazję doświadczyć jak wygląda hiszpański styl życia i kuchnia i jak funkcjonuje się w temperaturze 480

W wolnym czasie uczestnicy wyjechali na wycieczkę do Taviry w Portugalii połączoną z plażowaniem nad Oceanem oraz na wycieczkę do pięknego Kadyksu. Mieli też okazję wybrać się do Aquaparku w Sewilli, zwiedzić miasto pieszo i na rowerach, zwiedzić elektrociepłownię solarną oraz wziąć udział w wieczorze tapas – typowych przekąsek hiszpańskich.
Na zakończenie praktyk każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem zdobytych umiejętności oraz świadectwo odbycia kursu języka hiszpańskiego

Relację i zdjęcia znajdziesz na stronach:

Zapraszamy na Facebook'a

Sewilla 2016

Program operacyjny województwa śląskiego na lata 2014-2020

Przeczytaj