kolorowe buźki od smutnej do uśmiechniętej - wyniki ankiety czytelniczo-filmowej

We wrześniu i październiku wśród uczniów klas pierwszych, podczas lekcji bibliotecznych, była prowadzona  anonimowa ankieta czytelniczo – filmowa. Wzięło w niej udział 165 uczniów. Pytania dotyczyły preferencji czytelniczych, filmowych i serialowych.

Oto wyniki:

ULUBIONA KSIĄŻKA

I miejsce – Harry Potter

II miejsce – Mały Książę

III miejsce – ex aequo Wiedźmin i Chłopcy z Placu Broni

ULUBIONY FILM

I miejsce – Szybcy i wściekli

II miejsce – Piła

III miejsce – ex aequo Oppenheimer, Barbie oraz Star Wars

ULUBIONY GATUNEK FILMOWY

I miejsce – horror

II miejsce – komedia

III miejsce – filmy akcji

ULUBIONY SERIAL

I miejsce – Breaking Bad

II miejsce – Stranger Things

III miejsce – ex aequo Lucyfer i The Walking Dead

W ankiecie pojawiły się tytuły 56 książek, 79 filmów i 74 seriali. Uczniowie proponowali również książki, które warto zakupić do biblioteki. Najczęściej powtarzającymi się tytułami były „Westwood Academy”, „Rodzina Monet” oraz poradnik wędkarski.