uczniowie na jarmarku w Wiedniu

W dniach 4-5.12.2023 r. odbył się szkolny wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe.

Głównym celem wycieczki było oprócz udziału w jarmarkach, poznanie bogatej historii, kultury i zabytków Wiednia i Ołomuńca, podnoszenie świadomości bycia Europejczykiem oraz ćwiczenie praktycznych umiejętności porozumiewania się w językach obcych.

We Wiedniu uczniowie przed udziałem w Jarmarku Bożonarodzeniowym zwiedzili Pałac Schonbrunn - wnętrza, spacerowali po ogrodach cesarskich, Hofburgu, starym mieście, zobaczyli katedrę św. Szczepana.

Kolejnego dnia uczniowie w drodze do Ołomuńca odwiedzili pałac Liechtensteinów w Lednicy w Czechach. W Ołomuńcu zobaczyli miasto, katedrę św. Wacława, ratusz z zegarem astronomicznym a na koniec odwiedzili na Jarmark. To był magicznie spędzony czas, który otworzył świąteczną atmosferę 🌠🎄❄️✨

Zobacz więcej:  Facebook