Zdjęcia z Anną Marią Wesołowską w ZSB-C w Gliwicach

16.11.2017 r. w auli ZSB-C odbyło się niecodzienne spotkanie społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników szkoły ze znaną m.in. z programu telewizyjnego sędzią Anną Marią Wesołowską.

Podczas wykładu zatytułowanego „O granicach między głupstwem a przestępstwem, czyli o wartości prawnej edukacji dla dzieci i młodzieży” sędzia odniosła się do wielu przykładów ze swojej długoletniej praktyki zawodowej, pokazując uczniom, na konkretnych przykładach, do czego może prowadzić mały błąd, niewłaściwe okoliczności, używanie środków psychoaktywnych, czy kiepskie towarzystwo. Sędzia przestrzegała przed mającymi swoje prawne konsekwencje niebezpieczeństwami, na które narażona jest młodzież.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, które wywoływały ożywioną dyskusję. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak bardzo potrzebna jest edukacja prawna i jak wiele jest do zrobienia w tej dziedzinie.

Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami, wspólnymi zdjęciami i uśmiechami na twarzy gościa i uczniów.

Więcej zdjęć: zobacz więcej na Naszym facebook'u

Kącik prawny: zobacz więcej na Naszym facebook'u