Kulturalnych atrakcji jest coraz więcej. Otwierają się kolejne teatry, w muzeach można zwiedzać nowe wystawy. Sprawdźcie, dokąd pójść, co zobaczyć.
Muzeum w Gliwicach
Od niedzieli 14 czerwca w Willi Caro dostępna jest nowa wystawa prezentująca wyroby porcelanowe słynnej wytwórni Rosenthal. Wyroby te podarował instytucji Wolfgang Domogalla – kolekcjoner urodzony w 1940 r. w ówczesnym Gleiwitz w domu nieopodal Willi Caro, od ponad 50 lat mieszkający w Niemczech.
Wystawa „Żyć ze sztuką” jest nie tylko zapisem kolekcjonerskiej pasji pana Wolfganga Domogalli, ale też możliwością zetknięcia się z ludzką kreatywnością, różnorodnością form, wynikającą z inspiracji płynących z natury, starożytności, dawnych kultur, współczesności – słowem – nieograniczonej wyobraźni otaczającego nas świata zaklętego w porcelanie.
Wystawę można zwiedzać z zachowaniem zasad obowiązujących w stanie zagrożenia epidemicznego.
Włączając się w obchody 100 - lecia powstań śląskich Muzeum w Gliwicach przygotowało specjalną wirtualną lekcję pt. „Gliwice na tle powstań śląskich”. Jest ona dostępna na kanale YouTube:
Teatr Miejski w Gliwicach – Scena Główna
Pod hasłem „wirusowi na pohybel !” gliwicki teatr zaprasza do obejrzenia przedstawienia pt. „Wieczór kawalerski”.
„No więc zagramy coś lekkiego, coś rozweselającego, coś z humorem, coś na odegnanie złych myśli, które nas wszystkich duszą. Precz z onlajnem, nich żyje teatr na żywo, przez żywych i dla żywych! Zapraszamy na Nowy Świat, na „Wieczór kawalerski” w reż. Giovanniego Castellanosa, na jedynie dwa, absolutnie wyjątkowe, spektakle 18 i 19 czerwca o godzinie 19.00.”
„Wieczór kawalerski” to pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia pomyłek. Iskrząca dowcipem i ciętymi dialogami współczesna farsa. Doskonała zabawa nawiązująca do klimatu znanego z filmu „Cztery wesela i pogrzeb”. Tyle że bez pogrzebu! Tematem przewodnim — miłość!
W Teatrze Miejskim w Gliwicach obowiązuje Regulamin Uczestnika (Widza) przedsięwzięć organizowanych z udziałem publiczności w czasie obowiązywania stanu epidemii.
https://teatr.gliwice.pl/bilety/regulamin-uczestnika-stan-pandemii/
Kino AMOK
Pandemia koronawirusa sprawiła, że polskie kina zostały zamknięte, a widzowie pozbawieni szansy oglądania nowości na dużym ekranie. Dlatego Stowarzyszenie Kin Studyjnych uruchomiło nową platformę on - line łączącą cechy serwisu VOD i tradycyjnego kina. Filmy dostępne na platformie MOJEeKINO.pl podzielono na kilka kategorii. Znajdziemy tu pakiety tytułów polskich, włoskich i skandynawskich, produkcji dokumentalnych czy dla dzieci oraz nowości. Do tego ofertę można przeglądać w całej okazałości i nie sugerować się narzuconymi przez serwis łatkami. Produkcji, jakie trafiły na platformę, nie obejrzymy w najpopularniejszych serwisach VOD. O ile w ogóle, są one raczej trudno dostępne w Internecie. Tym samym znajdą tu coś dla siebie miłośnicy ambitnego kina.
Repertuar MOJEeKINO.pl podlega cyklicznym zmianom, co dodatkowo wzmacnia podobieństwo wirtualnego kina do zwyczajowej działalności lokalizacji biorących udział w przedsięwzięciu. Użytkownicy mogą wchodzić na platformę z poziomu strony internetowej projektu lub portali poszczególnych kin, np. kina AMOK w Gliwicach.
https://mojeekino.pl/show/kino-amok-gliwice
Opracowała: Kalina Wilczyńska - Dymek