Zapraszamy do udziału w interaktywnym quizie związanym z tematyką samorządową (30 pytań na 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce). Po zabawie będzie można wysłuchać koncertu Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.
Pytania będą się odnosić do symboli i historii Gliwic oraz ważnych wydarzeń ostatnich 30 lat. Quiz będzie przeprowadzony 27 maja o godzinie 17.00. W quizie będzie można wziąć udział, nie wychodząc z domu, gdyż będzie on przebiegał online, dzięki transmisji live na YouTube.Szczegóły uczestnictwa w regulaminie quizu. Prowadzący będzie przeprowadzał uczestników poprzez każdy etap gry. Jej wyniki będą prezentowane na bieżąco na ekranie laptopa czy komputera, z którego uczestnik korzysta.Ze względu na jednoczesne oglądanie relacji live i i odpowiadanie na pytania niezbędne jest użycie dwóch urządzeń (jedno do relacji live, drugie do udzielania odpowiedzi). W trakcie quizu zaprezentowane zostaną mieszkańcom różnego rodzaju ciekawostki dotyczące Gliwic. Po zakończeniu rozgrywki, prowadzący zaprezentuje wyniki najlepszych graczy, a każdy z uczestników otrzyma informację z liczbą poprawnych odpowiedzi i zdobytych punktów oraz miejscem, które zajął.Liczba zdobytych punktów uzależniona będzie również od szybkości udzielonej poprawnej odpowiedzi. Nagrodzonych zostanie łącznie 30 osób: wyłonionych zostanie 5 laureatów, którzy zdobędą największą liczbę punktów i otrzymają nagrody główne (pakiety promocyjne od miasta), kolejne 25 osób w ramach wyróżnienia otrzyma nagrody o mniejszej wartości.
Link do transmisji live na YouTubie:
Koncert zespołu Eleganza w Palmiarni Miejskiej zostanie wyemitowany po quizie w miejskim kanale YouTube. Zespół zagra w sześcioosobowym składzie (sekstet: 2x skrzypce, wiolonczela, kontrabas, klarnet, fortepian). Prowadząca przybliży słuchaczom informacje na temat wykonywanych w ramach koncertu: walców, polek, czardaszów, serenad, marszów, uwertur znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów muzyki salonowej, takich jak: Johann Strauss, Harry Theis, Hans Crucius, Vittorio Monti, Matos Rodriguez, Fermo Dante Marchetti, Jo Knumann, Jules Massenet i wiele innych. (KP)