Dzień 7.11.2018 klasa 1BT spędziła na wycieczce.

Najpierw udaliśmy się na wystawę „Kapsuła czasu. Warsztat studenta architektury z lat 70 i 80 XX wieku w Polsce” przygotowaną przez pracowników Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Większość stosowanych wtedy technik zarzucono wraz z rozwojem projektowania wspomaganego programami komputerowymi, fotografią cyfrową i internetem. Wystawa ma też przypomnieć, że prawdziwa wartość pracy architekta leży w pasji twórczej, a nie tylko w stosowanych narzędziach.

Następnie obejrzeliśmy film „Pierwszy człowiek” ukazujący fragmenty życia astronauty Neila Armstronga, nie tylko jego legendarnej misji na Księżycu, ale też zmagania się z osobistą tragedią.

Dzień zakończyliśmy na „Zaczytanych ławkach”. Jest to 10 ławek w kształcie otwartych książek, których projekty zainspirowane sztuką noszą intrygujące nazwy np. Ławka Niezapomnianego Dzieciństwa. Przy ławkach można pobrać bezpłatne audiobooki w formie kodu QR.

Zobacz więcej:  Wycieczka I BT