Plakat promujący piknik rodzinny "Bezpieczni na codzień"

Bezpieczni na co dzień – pod takim hasłem 16 września odbędzie się piknik rodzinny przy Arenie Gliwice. Będzie się działo bardzo dużo – wszystko po to, by zakorzenić w uczestnikach dobre nawyki. W programie m.in. pokazy służb mundurowych i ratowniczych.

Plac główny przed halą widowiskowo-sportową Arena Gliwice zapełnią różnego rodzaju służby miejskie. Od policji będzie można usłyszeć o prawidłowym zachowaniu się kierowców, rowerzystów czy pieszych. Ratownicy medyczni zaprezentują swoje umiejętności. Będzie można również przyjrzeć się jak fachowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkowo, promowana będzie ogólnopolska akcja „Korytarz życia – włącz myślenie”. Korytarz życia to charakterystyczny sposób zatrzymywania się samochodów przy wypadkach drogowych tak, by ułatwić dojazd służbom. Przydatny jest zwłaszcza na autostradach i drogach ekspresowych. Polscy kierowcy dopiero uczą się takiego zachowania. Uzmysłowienie, jak ważne jest pozostawienie wolne przejazdu dla ratowników jest jednym z celów tej akcji.

Będzie również coś dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Miłośnicy górskich przygód będą mogli porozmawiać z ratownikami górskimi, a najmłodsi spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Ponadto na miejscu będzie można skorzystać z porad rehabilitacyjnych.

Piknik rodzinny „Bezpieczni na co dzień” odbędzie się w sobotę, 16 września, na placu głównym przy hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Początek o godz. 12.00. Szczegółowy program do pobrania na plakacie poniżej.

Bezpieczeństwo na co dzień