W środę 18.04.2018 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w niezwykłej lekcji historii. Uczniowie klas maturalnych na zakończenie edukacji historycznej,  mieli okazję wysłuchać wspomnień Pana Franciszka Norasa, człowieka nietuzinkowego, patrioty, działacza górnośląskiego. 

Pan F. Noras  pochodzi z rodziny o bogatej tradycji  żołnierskiej – jest synem żołnierza Brygady Spadochronowej, walczącej w Europie Zachodniej w czasie II wojny światowej. Sam Pan Franciszek, to świadek i współtwórca najnowszej historii Polski i Górnego Śląska.  Związany z działalnością  NSZZ "Solidarność" w KWK  Ziemowit  w Tychach- Lędzinach, członek zarządu Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko- Dąbrowskiego.   My, młodzi – roczniki przełomu tysiąclecia mogliśmy posłuchać jak tworzyła się najnowsza historia Polski,  jak pokolenie Pana Franciszka "zerwało żelazną kurtynę"w Europie.

 

Zobacz fotorelecję: Spotkanie z ...historią