Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

Kategoria
Ogólnopolskie
Termin
12 wrzesień 2022 00:00 - 16 wrzesień 2022 23:00

W dniach od 12 do 16 września w naszej szkole realizujemy akcję Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Celem akcji jest przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczą one profilaktyki chorób zakaźnych, takich jak: błonica, krztusiec, odra, ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis) oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19.

Materiały szkoleniowe są dostępne w języku polskim i ukraińskim.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/tydzien-dla-profilaktyki-chorob-zakaznych

  • Film edukacyjny dla uczniów szkół średnich

 
 

Terminy

  • Od 12 wrzesień 2022 00:00 do 16 wrzesień 2022 23:00