projekt czysta energia

erasmus plus logo

 

W roku szkolnym 2021/22 zrealizowano w szkole projekt Erasmus+ „Ekologia i nowoczesne technologie” nr 2020-1-PL01-KA120-VET-095458 w ramach akredytacji na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego

Główne cele projektu to wzrost jakości kształcenia zawodowego, dostęp do najnowszych osiągnięć i rozwiązań, dostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy w kraju i zagranicą, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, umiejętność twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku obcym z zastosowaniem słownictwa branżowego, wzmacnianie europejskiego wymiaru działań edukacyjnych, poszerzenie oferty edukacyjnej, innowacyjne metody prowadzenia zajęć, wymiana dobrych praktyk,

Na przełomie marca i kwietnia na praktyki pojechała grupa 17 architektek krajobrazu aby poznać sposoby tworzenia ogrodów śródziemnomorskich i pionowych. Do ich zadań należała pielęgnacja roślin typowych dla południowej Hiszpanii, w tym palm daktylowych, wykonanie aranżacji ogrodów, w tym ogrodów pionowych, wykonanie zagospodarowania na dachu apartamentowca

We wrześniu grupa budowlana uczestniczyła w kursie BIM – Zarządzania Informacjami o Budynku, w ramach którego pracowała w programie Revit

W czasie zajęć uczestnicy poznali podstawy obsługi programu, stworzyli modele prostych obiektów, opracowali projekt swojego domu marzeń wraz z wyposażeniem i otoczeniem. Następnie tworzyli stosowne rzuty, przekroje i wizualizacje obiektu i poszczególnych pomieszczeń

Nieodłącznym elementem praktyk był kurs języka hiszpańskiego prowadzony w powiązaniu ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w Sewilli, takich jak Katedra, Alkazar, Muzeum Sztuk Pięknych, Arena Walk Byków, nowoczesna konstrukcja Setas, Stadion FC Sewilla. W ramach poznawania tradycji Andaluzji praktykanci uczestniczyli w pokazie flamenco i mieli okazję spróbować tradycyjnych hiszpańskich przekąsek – tapas. W wolnym czasie uczniowie z opiekunami wybrali się na wycieczki do Kadyksu i Malagi i zażywali kąpieli morskich w Portugalii.

Więcej o tym czego nauczyli się i doświadczyli uczestnicy projektu dowiedzieć się można ze strony Facebooka projektu

„Budowlanka w Sewilli 2022” https://www.facebook.com/profile.php?id=100078432243887

Zobacz także: https://www.nowiny.gliwice.pl/nauka-najlepsza-pod-sloncem-uczniowie-zespolu-szkol-budowlano-ceramicznych-na-praktykach-w-sewilli

Artykuł w Nowinach gliwickich: 

pdfArtykuł_w_Nowinach_gliwickich.pdf1.83 MB