Do dyspozycji uczniów powstały pracownie ogrodnicze i florystyczne – znajdujące się zarówno na terenie naszej szkoły, jak również w współpracującej z naszą szkołą firmie Florabit.

Uczniowie pracują tam na profesjonalnym sprzęcie najlepszych firm produkujących dla zawodowych ogrodników i architektów krajobrazu a także uczą się obsługi ciągnika ogrodniczego (a także przepisów ruchu drogowego). W trakcie zajęć na pracowniach wykonują wszystkie prace uprawowe i szkółkarskie związane z roślinami ozdobnymi oraz prace zdobnicze i florystyczne.

W szkole wykonywane są w trakcie zajęć zawodowych ćwiczenia projektowe w pracowniach rysunkowych, gdzie uczniowie uczą się wykonywać rysunki odręczne, projekty zieleni i małej architektury oraz w pracowniach komputerowych, gdzie można wykonywać projekty ogrodów w programach Autocad oraz Gardenphilia.

 

Warto zobaczyć:

Kierunki kształcenia

Informacje dla kandydatów do klas I/Rekrutacja

 

Galeria zdjęć:

uczennice pracują przy komputerach
uczennica rysuje projekt na czerwonym stole
przycinanie sekatorem krzewu
narzędzie do plewienia
szklarnia ze stołami produkcyjnymi
donice z roślinami
plac handlowy
skrzyniez doniczkami produkcyjnymi
instalacja obsługująca szklarnię
uczennica rysuje projekt
świąteczna kompozycja z wiklinowym kółkiem pisankami bukszpanem i różowymi kwiatami