Zajęcia praktyczne na kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej prowadzone są w nowoczesnych pracowniach.

W trakcie kilku lat istnienia kierunku OZE naszej szkole udało się zakupić wiele profesjonalnych urządzeń z zakresu elektryki, elektroniki i instalacji sanitarnych. Posiadamy do ćwiczeń pomoce naukowe: więźbę dachową wraz z zamontowanymi kolektorami słonecznymi do ćwiczeń, grupę pompową, mini instalację fotowoltaiczną, mini zestawy do ćwiczeń z energetyki, wiatrowej, słonecznej oraz do przeprowadzania elektrolizy wody. Na dachu budynku naszej szkoły zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna, która umożliwia wykonywanie ćwiczeń oraz obserwacje realnych wyników, a także instalacja kolektorów słonecznych współpracująca z powietrzną pompą ciepła, kotłem na biomasę zamontowanymi w pracowni dedykowanej dla kierunku.

Wszystkie te urządzenia są w 100% działającymi, rzeczywistymi produktami montowanymi w budynkach. Jednocześnie stanowią one świetną bazę dydaktyczną do praktycznej nauki zawodu Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

W ramach pracowni prowadzimy także zajęcia z zarządzania informacją na rynku energii (pochodzącą z inteligentnych mierników energii, np. regulatora naszej instalacji PV), a także optymalizowanie zmienności zużycia (dopasowanie własnej produkcji energii do jej zużycie i odwrotnie). Ponadto prognozujemy zużycie energii elektrycznej z wykorzystaniem danych z internetu dotyczących wpływu czynników zewnętrznych na wielkość produkowanej i zużywanej energii.

 

Warto zobaczyć:

Kierunki kształcenia

Informacje dla kandydatów do klas I/Rekrutacja

 

Galeria zdjęć:

energetyka odnawialna (1)
energetyka odnawialna (2)
energetyka odnawialna (3)
energetyka odnawialna (4)
energetyka odnawialna (5)
energetyka odnawialna (6)
energetyka odnawialna (7)
energetyka odnawialna (8)
energetyka odnawialna (9)
energetyka odnawialna (10)
energetyka odnawialna (11)
energetyka odnawialna (12)
montaż ogniw fotowoltaicznych
ogniwa fotowltaiczne