Osiągnięcia sportowe

Rok Szkolny 2015/2016

Sukces reprezentacji szkoły w piłce nożnej!!!

Zakończyła się I runda rozgrywek ligowych w futsalu o Mistrzostwo Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. Runda jesienna okazała się szczęśliwa dla naszej reprezentacji, bo po jedenastu zaciętych pojedynkach zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli, uzyskując tym samym prowadzenie w tej edycji rozgrywek.

Skład reprezentacji:
Fediak Rafał, Goncerzewicz Paweł, Rogala Patryk, Jóźwik Bartłomiej, Rydzek Bartłomiej, Cuper Arkadiusz, Prokop Adam, Małgowski Mateusz, Wójcik Paweł, Duraj Grzegorz, Duraj Wojciech, Nowakowski Mikołaj, Błach Daniel, Fiedel Michał, Sojka Patryk, Pietruszewski Paweł, Bernaś Cezary, Karasiński Tadeusz, Fyda Szymon
Opiekun: Katarzyna Tafil

Więcej informacji…

Zobacz zdjęcia w galerii…

Rok Szkolny 2014/2015

Sukces reprezentacji szkoły w piłce nożnej!!!

21 maja 2015r. odbyła się kolejna, już VII, edycja Mistrzostw Gliwic Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu. Turniej odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Gliwicach przy ul. Sikorskiego 132.
O zwycięskie podium rywalizowało 12 zespołów z gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Droga do zwycięstwa była bardzo żmudna i „okropiona potem”. W rywalizacji grupowej w pierwszym meczu trafiliśmy na naszego odwiecznego rywala sportowego – Zespół Szkół Samochodowych. Wynik meczu po zaciętej grze to sprawiedliwe 1:1. Następne pojedynki rozgrywaliśmy na swoją korzyść. Wygrana z V LO otworzyła drogę do dalszej gry w turnieju. Kolejnym etapem były ćwierćfinały. Jako drużyna wychodząca z grupy B na drugim miejscu rozegraliśmy pojedynek ze zwycięzcą grupy D, tj. Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych. Wynik meczu 0:0 przerodził się w swoisty „dreszczowiec”. Konieczne było wyłonienie zwycięzcy w serii rzutów karnych. Szczęście było po naszej stronie i tę rundę wygraliśmy w karnych 3:2. Niezawodnymi snajperami byli m.in. Bartek Jóźwik, Oskar Jendrychowski i Michał Fiedel.
Kiedy wydawało się, że będzie już łatwo, okazało się, że w półfinałach ponownie spotykamy się na boisku z V LO. Mecz jednak udowodnił, że byliśmy tego dnia lepsi, a wynik 0:1 był tego dowodem.
Finał… niestety trochę się oddalił. Po zaciętej 12 minutowej walce z gospodarzem turnieju Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych zajęliśmy ostatecznie II miejsce, z czego i tak bardzo się cieszymy!!!
Skład reprezentacji: Jóźwik Bartłomiej, Goncerzewicz Paweł, Fediak Rafał, Jendrychowski Oskar, Fiedel Michał, Rogala Patryk, Lisok Damian, Szozda Adam, Wycisk Marcin, Osadzin Sebastian, Nowakowski Mikołaj.
Gratulujemy wicemistrzostwa!!!

Zobacz zdjęcia w galerii…

I miejsce w turnieju halowej piłki nożnej chłopców

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie ZSB-C zajęli I miejsce w turnieju halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej odbył się 3 marca 2015r. w hali Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Na ten wynik pracowali uczniowie w składzie: 
1. Fediak Rafał kl. IIAT
2. Goncerzewicz Paweł kl. IIAT
3. Jóźwik Bartłomiej kl. IIAT
4. Rogala Patryk kl. IIAT
5. Dyląg Piotr kl. IIIAT
6. Luka Jarosław kl. IIIAT
7. Lisok Damian kl. I ZSZ
8. Jendrychowski Oskar kl. IIICT
9. Fiedel Michał kl. IIICT
10. Osadzin Sebastian kl. IAT
11. Sacher Rafał kl. IAT
12. Wycisk Marcin kl. IAT
W zawodach startowało 7 szkół z pięciu śląskich miast: Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Rybnika oraz Jastrzębia Zdroju. Była to walka na najwyższym poziomie. Do zwycięstwa naszej drużyny przyczyniły się 4 wygrane, jeden remis oraz jedna przegrana z odwiecznym rywalem – Zespołem Szkół Samochodowych w Gliwicach. Naszym zawodnikom należy się wielkie uznanie i wielkie brawa. GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia w galerii…

Rok szkolny 2014/2015 sem 1

Szkolna Liga Lekkoatletyczna – drużyna -9 miejsce – E.Krawczyk

Mistrzostwa Gliwic w tenisie stołowym – drużyna-Dziewczęta 8 m, chłopcy 11 miejsce – E.Krawczyk

Mistrzostwa Gliwic w siatkówce – drużyna – brak wyników – A.Duliban

Międzyszkolna Liga Siatkówki – drużyna 3 miejsce – A.Duliban

Międzyszkolna Liga Koszykówki– drużyna 4 miejsce – A.Duliban