DZIEŃ KULTURY KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH 2017

DZIEŃ KULTURY KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH 2017

DZIEŃ KULTURY KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH 2017

W dniu 30 października w ramach Dnia Kultury Krajów Anglojęzycznych odbyła się w naszej szkole impreza związana z zakończeniem roku według najstarszego kalendarza celtyckiego, który to koniec przypadał na 31 października . Uczestnicy zostali zapoznani z historią, pochodzeniem
i zwyczajami dotyczącymi tego święta. Następnie dwuosobowe drużyny klasowe przystąpiły do różnych konkurencji. Wśród nich znalazły się:

– zatańczenie twista,

– odgadnięcie wyszukanej potrawy z magicznej lodówki,

– najbardziej wyszukany kostium,

– krótki test z języka angielskiego dotyczący tego święta,

– konkurs na najładniej wyciętą dynię,

– konkurs na najdłuższą skórkę obranego jabłka.

Konkurencje oceniały: pani Dyrektor Beata Spałek, pani Wicedyrektor Ewa Sozańska-Hulimka oraz pani Zuzanna Masłoń Całość imprezy prowadziła nauczycielka języka angielskiego – Barbara Strömich-Bochenek.